“15 Yıl İçerisinde Sosyal Politikalar Alanında Çocuk, Kadın ve Yaşlılar İle İlgili Devrim Niteliğinde Bir Çok Proje Hayata Geçirdik”

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Umut Derneği organizasyonuyla kadın örgütlerinden temsilcilerle bir araya geldi.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 13.30’daki etkinlikte, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Umut Derneği Başkanı Özlem Dinçoğlu yanında büyükelçilik ve bakanlık yetkilileri de hazır bulundu.

KAYA

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar  Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya yaptığı konuşmada, Bakan Saner’in davetlisi olarak geldiği KKTC’de iki bakanlığın birlikte yürüttüğü çalışmaların hukuki bir zemine kavuşturulduğu mutabakat zaptı imzaladıklarını ifade etti.

Bu kapsamda Lefkoşa Suriçi bölgesindeki kadınlarla biraraya gelerek sohbet etmek istediklerini ifade eden Kaya, toplantıda sıkıntı ve sorunları dinleyeceklerini söyledi.

Türkiye’de AKP iktidarı döneminde son 15 yıl içerisinde sosyal politikalar alanında çocuk, kadın ve yaşlılar ile ilgili devrim niteliğinde bir çok proje hayata geçirdiklerini belirten Kaya, Bakan Saner ile birlikte bu kapsamda buradaki çocuk, kadın ve yaşlılarla ilgili ortak projeler yürütümekte olduklarını vurguladı.

Kaya, ortak projelerin devam edeceğini söyledi.

SANER

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner ise Bakan Kaya’nın KKTC’ye gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Toplantıda Bakan Kaya ile birlikte sıkıntıları dinleyeceklerini belirten Saner, iki bakanlığın ortak proje yapmaya devam edeceğini söyledi.