TDP 1 Kasım’dan İtibaren Milletvekilliği Adaylığı İçin Başvuru Kabul Edecek

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Parti Meclisi, genel başkan Cemal Özyiğit başkanlığında toplandı.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, toplantıda, parti çalışmaları ile Ocak ayında yapılması planlanan erken seçim değerlendirildi.

TDP Parti Meclisi toplantısında, 17 Aralık Pazar günü yapılması planlanan TDP 6. Olağan Kurultayı’nın erken seçim sonrasına ertelenmesine oybirliği ile karar verildi.

Toplantıda ayrıca, erken seçime yönelik aday belirleme sürecinin başlatılması, bu doğrultuda 1 Kasım Çarşamba gününden itibaren milletvekilliği adaylığı için başvuru kabul edilmesi de karara bağlandı.

Parti genel merkezi ile ilçe merkezlerine yapılacağı belirtilen milletvekilliği başvurularının bitiş tarihinin ise, seçim tarihinin resmiyet kazanmasının ardından duyurulacağı açıklandı.

ÖZYİĞİT: “PROJELER VE DONANIMLI ADAYLARLA HALKIN KARŞISINA ÇIKACAĞIZ”

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, parti olarak aylardan beri erken seçime yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, toplumun değişim iradesine yanıt verecek içerikli projeler ve donanımlı adaylarla halkın karşısına çıkacaklarını vurguladı.

Parti üyelerinin yanı sıra, sivil toplum örgütü, sendika ve gönüllülerin alanında uzman kişilerden oluşturduğu komitelerin çalışma yürüttüğünü belirten Özyiğit, şöyle dedi:

“Ülke gerçeklerine uygun, toplumun ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek, var olan yapısal sorunların çözümünü öngören plan ve projelerle ortaya çıkacağız. Toplumun değişim istencini görenler bugünlerde sık sık değişim yapacaklarından bahsetmektedirler. Ancak önemli olan; vaat değil icraattır, göreve geldiğinde ne yaptığındır. Bu düzeni kuranlar ile ‘değiştireceğim’  diyerek göreve gelen, ancak düzene ayak uyduranların bu düzeni değiştiremeyecekleri gün gibi ortadadır, zaten halkımız da bunun farkındadır. TDP olarak, toplumumuzla birlikte bu yolu yürüyerek; ülkede özlenen, beklenen değişimi mutlaka sağlayacağız. Bu yolda oldukça kararlı ve inançlıyız.”