Yıldırım’dan Çok Tartışılacak Sözler: “CHP Diktatör Arıyorsa Geçmişine ve Geleneğine Baksın”

Türkiye’de Başbakan Binali Yıldırım, son zamanlarda ana muhalefet partisi CHP’de ciddiyeti giderek artan bir üslup bozulması yaşandığını söyledi. “Sayın Kılıçdaroğlu’nun ne dediğini anlayan varsa beri gelsin” diyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ana muhalefet partisi sözcülerini de böyle ayarı kaçmış bir dil kullanmaya atan sebebi de doğrusu merak ediyoruz. Bir parti sözcüsü, geçen gün Cumhurbaşkanımız hakkında münasebetsiz laflar etti. Bunu dinleyince, adam parti sözcüsü mü, parti sövücüsü mü doğrusu anlayamadık. Bunlara, burada, terbiyem müsaade etmiyor, öyle bir cevap veririm ki altından kalkamazlar. Ama şu kadarını söyleyeyim: Eğer ‘şeddeli diktatör’ arıyorlarsa geçmişlerine, geleneklerine baksınlar.

15 yıl alnının akıyla, hizmetleriyle, vatandaşın duası ve desteği ile kesintisiz iktidara gelen parti AKP’dir, lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sizin bu hezeyanlarınız bu gerçeği değiştirmez, bunu vatandaşımız biliyor. Sayın Kılıçdaroğlu sadece Cumhurbaşkanımıza, partimize değil, aynı zamanda millete de hakaret etmekten geri durmuyor. Sandığa gidip serbest iradesiyle oy veren vatandaşlara yükleniyor, niye AKP’ye oy veriyorsunuzdiye hesap sormaya çalışıyor. Bu üslup ne siyasete ne de siyasetçiye yakışır. Sen ikide bir Cumhurbaşkanımıza yönelik yakışıksız laflar edeceksin, saygısızlık yapacaksın, meşru siyaset dilinin dışına düşeceksin, meramını siyasi nezaket içinde ifade etmeyeceksin, sonra da saygı bekleyeceksin.”

“BAŞARISIZLIĞININ FATURASINI AKP LİDERİNE HAKARET EDEREK ÖRTEMEZSİN”

Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Evet oyu verenlerin çoğu pişman.” dediğini anımsatarak, “Kardeşim nereden biliyorsun İnsanların aklından geçeni okuma kabiliyeti mi kazandın? Başarısızlığının faturasını AKP ve onun liderine hakaret ederek örtemezsin, vatandaşla kavga etmenin değil barışmanın yolunu bul; çalış çabala, belki bir gün sen de iktidar olursun. Size oy verenle birlikte, başka partilere oy verenlere de saygı duymayı öğreneceksiniz. Bir de diyor ki ‘demokrasinin namusunu kurtaralım.’ Sen merak etme Kemal bey, AKP milletimizle birlikte 15 yıldır demokrasinin namusunu vesayetçilere, darbecilere karşı korudu, korumaya devam ediyor” diye konuştu. Eğer illa bir şey kurtarmak istiyorsan, 15 yıldır yerinde sayan, bir adım bile ileri gidemeyen, millete umut vermeyen partini kurtar kardeşim. Bu ülkenin siyasetinde artık bu ayıplı dilin yeri yok, herkes ne konuştuğunu bilecek, millete yakışan üslupla konuşacak” ifadelerini kullandı.