8. “Atatürk Kompoziyon Yarışması” Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Telsim Vodafone işbirliğinde düzenlenen ortaokul ve liselerarası  “8. Atatürk Kompozisyon Yarışması”nda dereceye giren öğrencilere ödülleri Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nda düzenlenen törenle verildi.

Törene Bakanlık Müsteşarı Rauf Ataöv, bakanlığa bağlı daire müdürleri  ve Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar’ın yanı sıra dereceye giren öğrencilerin öğretmen ve aileleri de katıldı.

Ödül töreninde konuşan Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Atatürk ve Adalet dendiğinde ortaokul ve lise öğrencilerinin bu konu başlığı altında neler düşündükleri, hissettikleri ve yazdıklarınının son derece önemli olduğunun vurgusunu yaptı. Yarışmaya katılan bütün öğrencileri kutlayan Tanpınar Öğrencilerin, birbirinden değerli emeklerini ve düşüncelerini ortaya koydukları kompozisyonlar yazdıklarını belirti.

Çok sayıda eserin yarışmaya katıldığını, Telsim ailesi olarak bu tablo içinde yer almaktan gurur duyduklarını ifade edenTanpınar, 8 yıldır birlikte düzenledikleri yarışmaya verdikleri katkılarından dolayı Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na teşekkürlerini iletti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Bakanlık Müsteşarı Rauf Ataöv ise konuşmasına Telsim’in eğitime yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek başladı.

Atatürk ile ilgili düşünce ve hislerin kaleme alınmasının önemine vurgu yaparakortaya çıkan eserleri görünce bu gibi etkinliklerin ne kadar önemli olduğunun birkez daha anlaşıldığını ifade eden Ataöv, 8 yıldır bakanlık ve Telsim işbirliğinde düzenlenen etkinliklerin artarak devam etmesini diledi.

Ataöv, yarışmaya katılan tüm öğrenciler tebrik ederken, çocukları cesaretlendiren veliler, öğretmenler ve okulların müdürlerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

ÖDÜLLER

  1. kez düzenlenen Atatürk Kompozison yarışmasında toplam 64 eserin katıldığı ortaokullararası kompozisyon yarışmasında dereceye girenler:
  1. “BAĞIMSIZ ADALET YOK OLAN DEVLET” adlı eseriyle Yakın Doğu Koleji’nden Selin Yüksel
  2. “EN GÜZEL TERAZİ:ADALET” adlı eseriyle Türk Maarif Koleji’nden Doğan Valentino Boransel,
  3. “ADALET NEDEN VAR” adlı eseriyle Türk Marif Koleji’nden Demir Cemaller.

Liselerarası kompozisyon yarışması kategorisisinde toplam 69 eserarasından dereceye girenler ise:

  1. “AYAN” adlı eseriyle Türk Marif Koleji’nden Melin Kayapınar,
  2. “TÜRK TOPLUMUNDA ADALET VE YARGI SİSTEMİ” adlı eseriyle Türk Marif Koleji’nden Meryem Emirzade,
  3. “Adalet” adlı eseriyle Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’nden Emel Uzun.