Harmancı: “Sadeli’nin Aldığı Oy Sosyolojik ve Siyasal Açıdan Derinlemesine İrdelenmelidir”

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, bağımsız olarak seçime giren ve küçümsenmeyecek bir oy alan Çetin Sadeli konusunun derinlemesine incelenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Bağımsız aday Çetin Sadeli’ni aldığı oy oranı ile dalga geçilse de bu durumun siyasetin utancı olduğuna değinen Harmancı, bu durumun hem sosyolojik açıdan hem de siyasal açıdan derinlemesine irdelenmesi gerektiğini belirtti.

Harmancı’nın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım şöyle:

“Herkes dalgasını geçiyor tiye alıyor ama, Çetin Sadeli konusu hem sosyolojik açıdan hem de siyasal açıdan derinlemesine irdelenmelidir.

Çetin Sadeli’nin aldığı oy siyasetin utancıdır, Kıbrıs Türk Federe Devletinden itibaren kurulmuş düzene bu düzene yol verenlere bu sistemi yenmeyi başaramayan temizlere, temizleyemeyip düzene yama olanlara ithaf edilmiş bir sonuçtur.
Sosyolojik açıdan da artık umutsuzluğun, böyle geldi böyle giderin toplum tarafından da azımsanmayacak oranda kanıksanmasıdır.

Bunu yenmenin yolu var mıdır ? Hala vardır.

Bir nevi kamikaze hükümeti…
Kendi ölümünü de göze alarak her türlü yolsuzluğu arsızlığı haksız nemalanmaya karşı hesap sormayı göze alabilecek bir yapıyı oluşturabilmek…

Bir de aç kalırız ama bunları yaparız denilebilmelidir.”